Fizinio asmens bankroto etapai ir atsiliepimai

Tinkamai neapskaičiavus asmeninių bei šeimos pajamų ir pasiskolinus daugiau, gresia fizinio asmens bankrotas. Tai nėra kažkoks baubas, tiesiog, su finansiniais sunkumais susidūrę asmenys, tokiu būdu gali išsivaduoti nuo skolų. Todėl panašių sunkumų turintys fiziniai asmenys privalo žinoti ir bankroto įgyvendinimo subtilybes, bei atsiliepimus.

Fizinio asmens bankrotas

fizinio asmens

Jau minėta, greičiausiai, kad ir Jūs patys jau esate pasidomėję. Fizinio asmens bankrotas yra skelbiamas, kai asmuo tampa nemokus, kreditoriai spaudžia prie sienos, raginamuosius raštus pradedate gauti ir iš antstolių. Tokioje padėtyje atsidūrę, kai nesugeba išsimokėti paskolų, asmenys turi galimybę skelbti bankrotą. Bet yra tam tikri niuansai, kurių nežinodami asmenys gali prisidaryti klaidų. Todėl ir yra sukurti tam tikri bankroto įgyvendinimo etapai.

Asmens bankroto įgyvendinimo etapai

Pirmas etapas. Nors šis etapas yra ganėtinai ilgas, jis yra pirmas žingsnis bankroto proceso link. Šiame etape, privalu surinkti visus pagrįstus bei patvirtintus dokumentus apie asmens pajamas, turimą turtą, akcijas, vertybes ir kt. Surinkus visus privalomus dokumentus, tenka skaičiuoti asmens ar šeimos išlaidas mėnesiui ir jas pagrįsti. Tai nereiškia, kad pasisėdėjimas kavinėse ar baruose bei kino teatruose gali būti įtrauktas į būtinųjų išlaidų sąrašą. Turint visus dokumentus, galima pereiti prie kito etapo.

Antras etapas. Visi surinkti privalomi dokumentai yra pateikiami bankroto administratoriui. Jis, kaip asmens ar asmenų atstovas peržiūri juos, pateikia asmenims klausimų dėl pajamų ir būtinųjų lėšų pragyvenimui dydžio. Jei asmenys negali pagrįsti visų būtinųjų lėšų būtinybės, administratorius pasiūlo ją sumažinti iki protingo dydžio. Rekomenduoja ar pataria dėl tolimesnių veiksmų. Šis etapas yra kone trumpiausias visų.

Trečias etapas. Turint dokumentus ir pagrįstus būtinųjų lėšų paskaičiavimus, asmens bankroto administratorius pateikia teismui prašymą leisti fiziniams asmenims skelbti bankrotą. Į teismą kreipiamasi pagal bankrutuoti ketinančių asmenų gyvenamąją vietą.

Ketvirtas etapas. Teismas, išnagrinėjęs visus asmenų pateiktus argumentus dėl prašymo skelbti bankrotą, priima sprendimą leisti arba ne. Prašymą bankroto skelbimui pateikę asmenys, teismo metu privalo išsamiai išdėstyti visas gyvenimo peripetijas ir veiksmus, kurie privedė prie finansinio nemokumo. Jei asmenys nesinaudos advokato paslaugomis, jiems patiems teks dar kartą išgyventi emocijas, kurios lydi finansinius sunkumus.

Penktas etapas. Teismui priėmus sprendimą leisti fiziniams asmenims bankrutuoti, prasideda fiziniu asmenų mokumo atstatymo procesas. Įsiteisėjus teismo sprendimui, visą bankroto proceso eigos sklandžią eigą kontroliuoja asmenų bankroto administratorius. Jis atidaro atskirą banko sąskaitą asmenų vardu, į kurią, kas mėnesį privaloma pervesti teismo nustatytą sumą kreditoriams. Sumą būtinosioms reikmėms tenkinti, fiziniai asmenys naudoja laisvai. Tik kiekvieną mėnesį, asmenys, administratoriui privalo pateikti pateikti banko sąskaitos išrašą ir pažymas apie pajamas ar papildomas būtinąsias išlaidas.

Šeštas etapas. Pasibaigus fizinio asmens bankroto proceso etapui, kurį nustato teismas (ne mažiau 3 ir ne daugiau 5 metai). Bankroto administratorius, kad bankrutuojančių asmenų atstovas vėl kreipiasi į teismą su prašymu baigti bankroto procesą. Šiame procese asmenys nedalyvauja, nes teismui pateikiami visi proceso dokumentai, kurie patvirtina asmenų pastangas mokumo atstatymui. Taigi, teismui priėmus sprendimą dėl bankroto pabaigos, asmenys tampa laisvi.

Kokie atsiliepimai dėl bankroto

Fizinio asmens bankrotas ir jo procesas privalo būti įgyvendinamas sąžiningai. Bet koks asmenų bandymas gudrauti veda prie argumento nepatvirtinti prašymo skelbti asmenims bankrotą. Bankroto metu, kreditoriai įvairiai bando spausti asmenis motyvuodami, kad jie norėtų daugiau nei šie sumoka. Ne visada, bet karts nuo karto, tokį spaudimą teks pajausti. Įsigaliojus teismo sprendimui dėl bankroto pabaigos, visos bankrutavusių asmenų skolos yra nurašomos. Tai nereiškia, kad bankrutuoti gali kiekvienas, kuris pasiskolinęs. Yra numatyta suma, nuo kurios yra naudingiau skelbti bankrotą. Jei asmens skola siekia mažiau nei 9500 eurų, bankrutuoti yra nuostolinga. Geriau tartis su skolų išieškotojais ir bandyti šį klausimą spręsti civilizuotu keliu.

Taigi, fizinio asmens bankrotas gelbėja visus asmenis, kurie susidūrė su finansiniais sunkumais gražinant skolas. Lengviausias būdas išvengti bendravimo su antstoliais ir kreditoriais yra bankroto paskelbimas.

Kontaktai:

UAB Centrinis bankroto biuras LT

Tel. +37064511169 (taip pat galima pasiskambinti Viberunnamed programėle )

El. paštas: centrinisbankrotobiuras@gmail.com